مطالب جدید
دوکـــتوران افغانســـتان

تغذیه

داخله

اخبار طبی

۱۳۹۶/۰۲/۲۵

اختراع یک ماسک هوشمند مفیدبرای صحت

یک استارت آپ نیویارکی ماسک ضد آلودگی جدیدی ساخته که دارای حسگری با قابلیت جمع‌آوری اطلاعات مربوط به آلودگی هوا از سطح شهر است.
استارت آپ نیویورکی O۲O۲ ماسک پلاستیکی شفافی ساخته که صورت کاربر از زیر آن مشخص است. جالب آن که ماسک قابلیت چند بار استفاده را دارد و برخلاف ماسک‌های کاغذی ضد آلودگی نیازی نیست به طور مرتب تعویض شود.
ماسک مذکور قسمت پایین صورت را می‌پوشاند و به وسیله دو فن که کنار صورت کاربر قرار می‌گیرند، هوا را پاکسازی می‌کند. یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های این ماسک وجود حسگرهای دود و مه در آن و یک اپلیکیشن مخصوص برای ساعت هوشمند است. حسگرها پس از جمع‌آوری اطلاعاتآلودگی هوا آن را به اپلیکیشن ارسال می‌کنند. شرکت سازنده نیز مخزنی از این اطلاعات فراهم می‌کند که به محققین کمک می‌کند مشکلات آلودگی هوا در مناطق مختلف را بهتر بررسی کنند و به عنوان مثال تشخیص دهند چه بخش‌هایی از یک شهر در چه ساعاتی از روز آلوده‌تر است.

به هر حال این ماسک به اندازه یک دوربین عکاسی است و وزن آن کم‌تر از هدست‌های واقعیت مجازی است. اما تاکنون فقط یک نمونه از ماسک هوشمند ساخته شده و شرکت سازنده اعلام کرده به دنبال روش‌هایی است تا از حجم و اندازه آن بکاهد.
همچنین فیلترهای موجود در فن‌های ماسک، هوا را پاکسازی می‌کنند و البته باید پس از ۴۰ ساعت مصرف تعویض شوند.
 
Copyright © 2013 وبسایت دوكـتوران افغانستان
Distributed By Free Premium Themes. Powered byBlogger