مطالب جدید
دوکـــتوران افغانســـتان

تغذیه

داخله

اخبار طبی

۱۳۹۵/۰۹/۱۱

بورسیت و تاندینیت چیست ؟و توصیه های برای رهایی از آن
بورسیت و تاندینیت ازجمله این امراض هستند. از نظر طبابت بورسیت و تاندینیت دو مرض جداگانه هستند که البته اغلب با هم بروز می‌کنند. داکتران بورسیت را التهاب کیسه مفصلی (بورسا)می‌دانند. این کیسه پر از مایعی است که باعث حرکت روان مفصل در محل اتصال عضلات و زرد پی با استخوان می‌شود. تاندینیت اما التهاب نهایت عضلات است که نسج سخت و مانند کش دارد که عضلات را به استخوان وصل می‌کند.
هر دوی این امراض که برخی اوقات اسامی آنها به جای هم به‌کار برده می‌شود، در ناحیه مفصل ایجاد درد می‌کنند و عمده ترین علتشان نیز کار کشیدن بیش از حد از یک مفصل خاص برای کارهای تکراری است. برای همین نیز تایپیست‌ها ، کامپیوتر کاران اوپراتوران ماشین و حتی قصاب‌ها و نجار‌ها و همینطور ورزشکاران تنیس باز ممکن است دچار این عارضه شوند.
از نظر طبابت این دو مرض معمولا با استراحت مفصل ملتهب و کاهش دادن درد به وسیله دوا درمان می‌شود اما پیشنهاد گیاه‌درمانگران؛ گفته می‌شود زنجبیل سابقه‌ای طولانی در درمان بورسیت در آسیا دارد.گل اکیناسه پیشنهاد دیگری است که برخی گیاه درمانگران آن را برای انواع آسیب‌دیدگی‌های تاندینیت مانند آسیب‌دیدگی آرنج در تنیس یا مچ پا در پیاده‌روی توصیه می‌کنند. خاصیت ضد‌التهابی بروملایین نیز باعث می‌شود که آناناس به‌عنوان یک میوه فوق‌العاده مفید برای مبتلایان به بورسیت و تاندینیت پیشنهاد شود.
شاید پدر بزرگ و مادر بزرگ شما نیز وقتی شما در طفلی دچار کوفتگی یا شکستگی شده‌اید از زردچوبه برای بستن پایتان استفاده کرده باشند. با این وصف بد نیست بدانید جوزف پیزورنو، رئیس سابق  پوهنتون /دانشگاه باستیر سیاتل معتقد است که ترکیب کورکومین موجود در زرد‌چوبه با اندازه کورتیزون در درمان انواع التهاب مؤثر بوده است. این کارشناس گیاهان ، مصرف سه بار در روز250تا 500میلی‌گرم کورکومین و 250میلی‌گرام بروملایین را در فاصله غذاها توصیه می‌کند.
 
Copyright © 2013 وبسایت دوكـتوران افغانستان
Distributed By Free Premium Themes. Powered byBlogger