مطالب جدید
دوکـــتوران افغانســـتان

تغذیه

داخله

اخبار طبی

۱۳۹۵/۰۷/۱۵

پوست پیازبرای سلامتی جلد روده های بزرگ و شکر مفید است ...

پوست پیاز دارای مواد معدنی و اثرات درمانی غیرقابل باوری دارد.
 براساس جدیدترین تحقیقات صورت گرفته، بیرونی‌ترین پوست پیاز که به رنگ‌های قهوه‌ای، سفید و بنفش بسته به نوع این سبزی وجود دارد، دارای خواص درمانی منحصربفردی است؛ از جمله دارای ترکیبات فایبر، آنتی اکسیدانت ها و فلاونوئیدها که همگی برای سلامت جلد بسیار مفید هستند.
 در پوست این گیاه رنگدانه‌های گیاهی فوق‌العاده پر خاصیتی به نام کورستین وجود دارد که در کاهش فشار خون بالا و جلوگیری از انسداد اوعیه های خونی موثر است. همچنین پوست پیاز خواص ضد سرطانی، ضد فنگسی و ضد باکتریایی نیز دارد.
داکتران، پوست پیاز را به رژیم غذایی روزانه برای کاهش خطر ابتلا به امراض چون مشکلات قلبی وعایوی، سرطان روده بزرگ، چاقی، دیابت نوع دو، مشکلات روده و معده توصیه می‌کنند.
انواع شیوه‌ها برای استفاده از خواص پوست پیاز وجود دارد و می‌توان پس از شست‌وشوی دقیق و خشک کردن پوست این گیاه، آن را در آب جوشاند و به صورت محلولی مقوی و سرشار از آنتی اکسیدانت قبل از خواب به میزان یک گلاس نوشید. کورستین موجود در پیاز همچنین دارای اثرات آرام بخشی است و می‌تواند باعث رفع مشکل کم خوابی در افراد نیز شود.
 پوست پیاز را همچنین می‌توان در انواع غذاها و سبزی ها اضافه کرد و از مزایای درمانی آن بهره برد. این ماده به عنوان یک سم‌زدایی قوی می‌تواند مواد آلوده را از بدن دفع کند و فایبر موجود در آن باعث افزایش حرکات روده و تنظیم( پی اچ) آن می‌شود و می‌تواند مانع از ابتلا به بسیاری از امراض شود.
زنان باردار و شیرده تحت هیچ شرایطی از پوست پیاز در رژیم غذایی خود استفاده نکنند و برای بهره‌مندی از خواص پیاز، خود پیاز را مصرف کنند.


 
Copyright © 2013 وبسایت دوكـتوران افغانستان
Distributed By Free Premium Themes. Powered byBlogger