مطالب جدید
دوکـــتوران افغانســـتان

تغذیه

داخله

اخبار طبی

2016/02/23

مرد درختی عملیات شد .و از این حالت نجات یافتیک پدر بنگلادشی که به خاطر زگیل‌های گسترده شبیه پوست درخت روی دست‌ها و پاهایش به «مرد درختی» مشهور شده بود، روز شنبه ۲۰ فبروری (اول حوت) با موفقیت تحت عملیات جراحی برای برداشتن برخی از این زگیل‌ها قرار گرفت.
 به گزارش خبرگزاری فرانسه سامانتا لا سن، رئیس شفاخانه  داکا گفت که گروهی شامل ۹ داکتر در عملیات سه ساعت و نیمه در این شفاخانه زگیل‌های غول‌آسای روی دست راست عبدل بجاندار را برداشتند.
این مرد ۲۶ ساله ماه گذشته برای عملیات برای برداشتن زگیل‌هایش که در ابتدا ۱۰ سال پیش شروع به ظاهر شدن کرد و به وزنی دست‌کم ۵ کیلوگرم رسیده بود، در این شفاخانه پذیرش شد.
سن گفت: «عملیات موفقیت‌آمیز بود. ما زگیل‌ها را از روی هر پنج انگشت دست راست او برداشتیم. او اکنون خوشحال است و می‌خندد.»
«ما وضعیت او را در سه هفته بعدی بازبینی خواهیم کرد تا تصمیم بگیریم آیا عملیاتهای بیشتری انجام دهیم یا نه. این کار چالشی بزرگ است.»
بجاندار که اهل منطقه جنوبی خولنا در بنگلادش است، مبتلا به ا‍پیدرمودیسپلازیا وروسیفورمیس تشخیص داده شده است، یک عارضه نادر ژنتیکی که «بیماری مرد درختی» هم خوانده می‌شود و توده‌های پوستی ایجاد می‌کند.
سفر مردم به خولنا برای دیدن «مرد درختی» در طول سال‌ها باعث شهرت او شد و صدها نفر هم در شفاخانه به ملاقات او رفتند.
پس‌ازآنکه آزمایش‌ها نشان داد که زگیل‌های او سرطانی نیست، مجوز عملیات جراحی او داده شد.
به گفته سن، دولت بنگلادش موافقت کرده است که هزینه‌های درمان او ب‍پردازد و شیخ حسینه، نخست‌وزیر در جریان حال او قرار گرفته است.
سن گفت که فقط سه مورد شناخته‌شده ا‍پیدرمودیسپلازیا وروسیفورمیس در جهان گزارش شده است و بجاندار تنها مورد این مرض در بنگلادش بوده است
بجاندار ماه پیش در مصاحبه‌ای گفت که در ابتدا تصور می‌کرد که زگیل‌ها بی‌آزار هستند، اما تدریجاً این توده‌ها دست‌ها و پاهایش را پوشاندند و او مجبور شد کارش به‌عنوان کشنده ریکشا را رها کند.
یک روستایی اندونزیایی که دچار زگیل‌های وسیع در سراسر بدنش بودن در سال ۲۰۰۸ تحت رشته‌ای از اعمال جراحی قرار گرفت تا آن را از بدنش بردارد.
 
Copyright © 2013 وبسایت دوكـتوران افغانستان
Distributed By Free Premium Themes. Powered byBlogger