مطالب جدید
دوکـــتوران افغانســـتان

تغذیه

داخله

اخبار طبی

۱۳۹۴/۱۲/۰۹

9 دلیل برای نوشیدن چای سبز

با نوشیدن روزانه سه پیاله چای‌سبز،‌ از خواص مفید آن بهره‌مند شوید.
اثرات معجزه آسای چای سبز مربوط به وجود پلی فنول‌های کاتچین به خصوص اپی گالو کاتچین گالات(EGCG) است. ولی قرار نیست برای بهره‌مندی از خواص مفید این نوشیدنی سبز، این نام سخت و طولانی را به خاطر بسپارید.
در اینجا 9 علت خوردن چای سبز را به شما توصیه کرده‌ایم که به شرح آن‌ها می‌پردازیم:
1- از بین برنده فوق‌العاده چربی‌های اضافی تمامی بدن است. این نوشیدنی به خاطر وجود ترکیبی در خود به نام EGCG سرعت میتابولیزم چربی در بدن را افزایش می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد نوشیدن روزانه سه پیاله چای سبز می‌تواند تا ۷۰ کالوری انرژی ناشی از سوخت چربی‌ها ایجاد کند.
2- چربی‌های اضافی شکم را از بین می‌برد. طی نتایج حاصله از تحقیقات محققین پوهنتون/ دانشگاه توفتز،‌ EGCG در چای سبز مانند دیگر کاتچین‌ها، ژن‌های سوخت چربی را در شکم فعال می‌کند و سرعت کاهش وزن را تا 77 درصد افزایش می‌دهد.
3- معمولا با افزایش سن، قندخون هم کم کم بالا می‌رود، خصوصا اگر به رژیم غذایی خود توجه کافی نداشته باشیم. وزن به مرور زمان بالا رفته و به دنبال آن احتمال بروز شکر نوع دو هم افزایش می‌یابد.
مصرف روزانه پنج پیاله چای سبز می‌تواند از بروز شکر جلوگیری کند. چای سبز قادر است از عوارض ناشی از شکر همچون آب مروارید وامراض کلیوی به طرز معجزه آسایی جلوگیری کند.
اما چای سبز چطور قادر به کاهش قندخون است؟ به نظر می‌رسد ‌اصلی‌ترین میکانیزم، ‌مهار کردن فعالیت انزایم آمیلاز لعاب و روده (انزایم مسوول هضم نشاسته) است. با مهار شدن فعالیت این انزایم، نشاسته با سرعت بسیار آهسته‌ای می شکند و در نتیجه قندخون با سرعت کمی بالا می رود.
4- مصرف این نوشیدنی در تداوی سرطان ریه مفید است. طی نتایج تحقیقات منتشره در نشریه پیشگیری از سرطان در سال 2010 ، EGCG موجود در چای سبز به عنوان متوقف کننده رشد حجرات سرطان ریه معرفی شد.[دواهای شکرو جلوگیری از سرطان ریه]
5- ممکن است از بروز سرطان کلورکتال یا روده پیشگیری کند.
6- مطالعه جدید نشان می‌دهد، ترکیبات آنتی‌اکسیدانی چای سبز ممکن است رشد و پیشرفت سرطان پروستات را کاهش دهد.
7- از رسیدن هر نوع آسیب به جلد پیشگیری می‌کند. آنتی اکسیدان‌های موجود درچای سبز حجرات را درمقابل آسیب‌ها به خصوص رادیکا‌ل‌های آزاد که یکی ازعوامل ایجاد سرطان وافتادگی و آسیب به جلداند، محافظت می‌کند.
8- چای سبز را به عنوان دوا ضدپیری (Anti - Aging) می‌شناسند. دلیل اصلی آن وجود میزان قابل توجهی آنتی‌اکسیدان در چای سبز به ویژه آنتی‌اکسیدان‌های موثر در حفظ شادابی و جوانی است. آنتی اکسیدان‌ها یکی از شاخص‌ترین عوامل برای حفظ سلامتی و شادابی حجرات بدن‌اند که باعث به تعویق انداختن شروع روند پیری حجرات هستند.
9- چای سبز فعالیت حجرات مغز به ویژه بخش‌های مربوط به حافظه را تقویت و تحریک می کند. از طرفی چای سبز باعث کاهش میزان استیل کولین در حجرات دماغ شده و با این عمل مانع از تخریب حجرات مغز و بروزمرض آلزایمر می‌شود.
www.care2.com
 
Copyright © 2013 وبسایت دوكـتوران افغانستان
Distributed By Free Premium Themes. Powered byBlogger