مطالب جدید
دوکـــتوران افغانســـتان

تغذیه

داخله

اخبار طبی

۱۳۹۴/۰۹/۱۷

اگر می‌خواهید لاغر شوید؛ لباس گرم نپوشید

سرما و زمستان زود از راه رسیده امسال همه را غافل گیر کرده است؛ اما این سرمای ناخوانده برای یک گروه نعمت بزرگی است؛ گروهی که به دنبال کاهش وزن هستند.
 یکی از مشخصه‌های سردترین فصل سال لباس‌های گرم و پشمی است؛ لباس‌هایی که نوعی برای ما به حساب می‌آیند. البته این لایه محافظتی چندان برای آنهایی که دچار اضافه وزن و چاقي هستند فایده‌ای ندارد و تا می‌توانند باید از آنها دوری کنند. بله؛ تعجب نکنید لباس کم پوشیدن در کاهش وزن تأثیر بسزایی دارد. در واقع، این سرما است که با ایجاد تغییر در باکتریاهای موجود در روده به کم شدن وزن کمک می‌کند.بنا بر تحقیقات انجام شده، قرار گرفتن در معرض درجه حرارت پایین و سرما تأثیری کاملاً مشابه با ورزش کردن بر بدن می گذارد و منجر به تولید نوعی شحمی خوب در بدن می‌شود. هوای سرد با تقویت سیستم سوخت و ساز در بدن از افزایش وزن جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، سرما ترکیب باکتریاهای روده را تغییر می‌دهد و با این پروسه روند چربی سوزی را تسریع می‌کند.نکته جالب توجه این تحقیقات تأکید بر نقش غیرقابل انکار و کلیدی میکروب‌ها و باکتریاهای بدن در انطابق با محیط و تنظیم انرژی بدن است.
در حالی که چربی‌های سفید که به چربی‌های بد معروف هستند، میل و اشتهای انسان به غذا را افزایش می‌دهند؛ چربی‌های قهوه‌ای با خوب با افزایش حرارت داخلی بدن موجب سوزانده شدن چربی‌ها و کاهش اشتها می شوند. بنابراین، اگر در برابر سوز و سرما مقاومت کنید و با لباس‌های گرم خودتان را نپوشانید می‌توانید به کاهش وزن و از بین رفتن چربی‌های بدن امید داشته باشید. پس برای رسیدن به وزن ایده‌آل با لباس‌های پشمی و گرم خداحافظی کنید.
منبع:دیلی میل
 
Copyright © 2013 وبسایت دوكـتوران افغانستان
Distributed By Free Premium Themes. Powered byBlogger